Om half zes gaat de wekker, dit is nog erger dan een
werkdag. Om 6:45 uur staat, volgens afspraak, de hostess van Vacanceselect op
de stoep voor de controle. We krijgen onze borg terug, zetten de tassen in de
auto en bezemen de vloer. We rijden om stipt 07:00 uur weg.
In plaats van de Gotthard tunnel nemen we de St. Bernhard
tunnel, die is wat minder vanzelf sprekend dus we hopen dat die niet zo druk
is. Bovendien kunnen we op die manier via Bern naar Strasbourg rijden en dan
via Frankrijk en Luxemburg naar Maastricht, vermijden we ook gelijk de weg
langs Keulen op zondag. Tot aan de St. Bernard tunnel is het een tolweg dus
rijden we in vijf uur door Italië heen. Zonder een moment oponthoud komen we
bij de St. Bernhard tunnel, het is zelfs erg rustig op de weg.
De weg naar de tunnel is erg mooi door de bergen met in de
verte de besneeuwde bergtoppen. De ingang van de tunnel is ook de grens naar
Zwitserland maar wij worden doorgezwaaid, aan de kant zien we wel Roemenen en
Italianen staan die gecontroleerd worden. Bij het volgende loket is een
slagboom die niet opengaat en als wij daar onze paspoorten willen laten zien
blijkt dat het gewoon een tolpoort is, of we maar even €25,- willen afrekenen
en dat terwijl we toch ook al een vignet voor Zwitserland op de ruit hebben.
Blijkt dat de Italianen ook nog een graantje meepikken van de tunnel. Ook in de
tunnel is het erg rustig en de weg na de tunnel naar beneden naar het dal is
wederom erg mooi.
De route vervolgt langs het meer van Lausanne en dan via
Bern naar Basel. Net voorbij Bern stoppen we bij een wegrestaurant voor een
lunch, het is dan al bijna half drie. Beetje jammer dat je daar alleen in het
restaurant kunt dineren tegen belachelijk hoge prijzen, als we alleen een broodje
willen moeten we die in de supermarkt halen. Staande op de parkeerplaats, want
bankjes of picknick tafels zijn er niet eten we ons broodje en vervolgen dan
onze weg. Bij Basel gaan we de grens over naar Frankrijk richting Strasbourg.
Nog steeds hebben we geen files en is het opmerkelijk rustig op de weg, soms
rijden we helemaal alleen, dit in tegenstelling tot de andere weghelft, bij
Basel richting het zuiden staan lange files.
De reis verloopt tot nu toe zo vlot dat het erop lijkt dat
we zelfs vanavond al thuis zijn, het is nu 16:30 uur en Bram geeft aan dat we
om 21:00 uur in Maastricht zullen zijn als we niet meer stoppen. Nog twee uur
verder en dan zijn we in Zeist. Over een uurtje kijken wel even wat we gaan
doen, misschien een warme maaltijd onderweg en doorrijden of toch ergens
overnachten.
Om zeven uur zijn we voorbij Saarbrücken, we gaan opzoek
naar een restaurant in Illingen. Na een paar keer vragen komen we bij een
Duits-Spaans steakhouse, in de Biergarten is nog plaats. We genieten van een
heerlijke schitzel mit salate und frites.
Na het eten besluiten we
om door te rijden naar Zeist. Als alles goed gaat zijn we om kwart over
twaalf thuis. De hele route door Frankrijk, Duitsland en België blijft het stil
op de weg, we kunnen lekker doorrijden. Moe zijn we nog steeds niet, de auto
rijdt heerlijk en relaxed en Bram wijst de weg dus ook van het navigeren worden
we niet moe.
Zodra we over de grens rijden bij Maastricht beginnen de
problemen, Bram geeft aan dat er een stuk snelweg is afgesloten en dat we een omweg
moeten maken van 30 min. door Nederweert. Jammer alleen dat er nog honderden
auto’s dezelfde route nemen en dat daar in de dorpjes geen rekening mee
gehouden wordt. De verkeerslichten staan zo afgesteld dat sluipverkeer wordt
geweerd. In Nederweert moeten alle auto’s van de snelweg wachten voor rood
licht om het verkeer uit een afgesloten straat voorrang te geven, wachten dus
op verkeer wat er niet is! Hoe Nederlands wil je het hebben, dat kost ons nog
eens 20 min. extra. Heerlijk om weer in Nederland te mogen rijden L.
Om 01:00 uur zijn we thuis en kunnen we de auto uitladen, we laten de boel lekker
staan nemen een drankje ter afsluiting van de vakantie en liggen een uurtje
later lekker in ons eigen bed.
Geen opmerkingen:
Een reactie posten